Rodzaje CMS-ow

Rodzaje CMS-ow

 

Modem – Skrót od modulator / demodulator, modem umożliwia komputerowi komunikowanie się z innymi komputerami za pośrednictwem linii telefonicznych. Działa w warstwie 1, gdzie sygnał jest konwertowany z cyfrowego na analogowy i odwrotnie do nadawania i odbierania.

Wan Standardy

WAN działają w modelu OSI przy użyciu warstwy 1 i warstwy 2 poziomach. Warstwa łącza danych i warstwy fizycznej. Fizyczne protokoły warstwy opisują sposób, aby zapewnić połączenia elektryczne, mechaniczne i funkcjonalnego do usług świadczonych przez usługodawcę. Warstwa łącza danych definiuje w jaki sposób dane jest zawarta w celu przekazania do odległych miejsc.

enkapsulacja

Kapsułkowanie jest owijanie danych w danym nagłówka protokołu. Pamiętaj, że WAN działa w warstwie fizycznej i warstwie łącza danych modelu OSI i protokołów wyższych warstw, takich jak IP są zamknięte, gdy przesyłane przez łącze WAN. interfejsy szeregowe obsługują szeroki zakres typów enkapsulacji WAN, który musi być określony ręcznie. Te typy obejmują SDLC PPP opóźnienie ramki itd Niezależnie kapsułkowania WAN użytkowania muszą być takie same na obydwu stronach punktu do punktu pośredniego.

Pakietowych i obwód przełączający

przełączania obwodu i przełączanie pakietów są zarówno używane w sieciach o dużej pojemności.

Większość sieci przełączanych dziś uzyskać dane w sieci

za pośrednictwem komutacji pakietów.

Obwód przełączający jest bardziej niezawodny niż komutacją pakietów. Przełączanie obwodów jest stary i drogie, przełączanie pakietów jest bardziej nowoczesne.

Ogólne zagadnienia routingu

Czym jest protokół routingu?

Protokół routingu jest protokół, który określa, jak routery komunikowania się i wymiany informacji w sieci. Każdy router ma wcześniejszej wiedzy o swoich najbliższych sąsiadów i zna struktury topologii sieci. – autor artykułu